Coworking – daj mu szansę!

Pracować w domu czy wynająć biuro? Przed tym dylematem staje wielu przedsiębiorców, którzy metodą prób i błędów starają się odnaleźć najbardziej odpowiedni i efektywny system pracy. Cieszy fakt, że coraz częściej oprócz tych dwóch opcji biorą także pod uwagę coworking, który przede wszystkim zachęca swoją elastycznością i brakiem skomplikowanych i długoterminowych umów wynajmu.

Coworking czyli możliwość indywidualnej pracy w wynajętej przestrzeni biurowej spotyka się z coraz większym zainteresowaniem osób, które potrzebują wyraźnego podziału pomiędzy życiem zawodowym a domowym, którego nie zapewnia im praca w domu. Organizując sobie miejsce pracy w domowym zaciszu często mamy poczucie, że nie dajemy z siebie wszystkiego, bo co chwile coś nas rozprasza i wybija z rytmu. Mamy wrażenie, że ciągle jesteśmy w pracy i nigdy z niej nie wychodzimy, co niestety nie wpływa na nas dobrze. Praca w samotności i niezmiennym otoczeniu powoduje, że tracimy zapał, chęć do działania i rozwijania się. Idealnym rozwiązaniem staje się wynajem biurka we wspólnej przestrzeni, której niezwykła atmosfera pracy udziela się każdemu i z pewnością motywuje do działania. Niewątpliwie motywująco działa na nas również fakt, że za miejsce przy biurku musimy zapłacić. Dzięki temu stajemy się bardziej wydajni i nie odkładając pracy na później, staramy się ją tak usystematyzować, aby czas spędzony w biurze był jak najbardziej efektywny, a cele które sobie założyliśmy – zrealizowane. Widok skupionych i pracujących ludzi sprawia, że chcemy dać z siebie wszystko i  stać się jednym z nich, a mobilizująca atmosfera pracy, która wyznacza codzienny rytm działań wielu osób jest czymś, czego ludzie pracujący w domu nie są wstanie doświadczyć.

Dodatkowym atutem pracy w coworkingu jest możliwość poznania inspirujących i kreatywnych osób, profesjonalistów w różnych branżach, którzy chętnie dzielą się wiedzą i pomagają sobie wzajemnie. Bardzo często takie znajomości są motorem do działania i dzięki nim tworzą się nowe i nigdy wcześniej nieplanowane pomysły na biznes. Wymiana doświadczeń i wartościowych kontaktów jest niewątpliwie jedną z najcenniejszych zalet, które oferuje nam praca we wspólnej przestrzeni.

Wiele coworków oprócz przestrzeni do wynajęcia oferuje także wsparcie księgowe, marketingowe czy prawne. Dla osób prowadzących jednoosobową działalność to wielkie ułatwienie, z którego chętnie korzystają, pozbywając się tym samym obciążenia i skupiając tylko i wyłącznie na swoim projekcie. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z usługi tzw. wirtualnego adresu, dzięki któremu korespondencja będzie dostarczana w jedno miejsce i nie będzie zalegała w różnych kątach naszego domu. Warte uwagi jest także to, że korzystając ze wspólnego biura mamy dostęp do szybkiego internetu oraz wszystkich potrzebnych sprzętów. Nie musimy inwestować w drukarkę i papier, flipcharty czy projektor potrzebny do przedstawienia naszej oferty podczas spotkań, ponieważ wszystko jest w cenie wynajmu.

Spotkania z klientami to dla wielu przedsiębiorców codzienność. Dlatego biura coworkingowe posiadają w swoich ofertach profesjonalne i dobrze wyposażone sale konferencyjne, idealne na spotkania z potencjalnymi klientami czy partnerami, które pozwalają na przeprowadzanie biznesowych rozmów na najwyższym poziomie, czego niestety nie zapewni nam praca w domu. Klient zaproszony do domowego biura poczuje się conajmniej niezręcznie, a my stracimy status profesjonalisty.

Warto podkreślić, że praca w biurze nie jest (jak się wielu kojarzy) powiązana z ciągłym hałasem i niekończącymi się rozmowami. Musimy się jednak przygotwować na to, że nie będzie to grobowa cisza i możliwe że czasem usłyszymy jakąś rozmowę telefoniczną czy wymianę zdań między współpracownikami, dlatego warto zaopatrzyć się w playlistę na koncentrację i dobre słuchawki.

Praca w przestrzeni coworkingowej bez wątpienia pozwala zaoszczędzić w porównaniu do wynajmu całego biura, czy pracować bardziej wydajnie i bez żadnych pokus – w przeciwieństwie do pracy w domu. Jeśli zastanawiasz się, czy coworking to coś dla Ciebie, zgłoś się do nas i wypróbuj taki system pracy, a przekonasz się że warto :)

Komentarze